Genel Müdürümüz Sn. Burtay ÖLEK tarafından yapılan basın açıklaması :


BASIN AÇIKLAMASI


   Havacılık Eğitim Merkezi (HEM), havacılık sektöründe en iyi seviyede eğitim sunmak üzere, uluslararası kaideleri her zaman eğitimlere işleyerek, kalitemizden ödün vermeden, evrensel hizmeti sunabilecek donanımda ülkemizde ve dünyada tercih edilen bir eğitim kuruluşu olma hedefleri arasında yer almaktadır. Havacılık sektöründe edinmiş olduğumuz tecrübe ve bilgi birikimlerini var olan eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, havacılık sektöründe çalışan personelin hizmetlerinde yüksek eğitim seviyesinde görev yapmalarını sağlamak, havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen şahısları meslek sahibi yapmak ve dünya sivil havacılığındaki gelişmeleri Türk Sivil Havacılık sektörüne taşıyarak eğitimde entegrasyonu sağlamak üzere gerek yurt içi gerekse yurt dışında öncü bir eğitim kuruluşu olmak amaçlarımız arasında bulunmaktadır.

   2004 yılında Hürkuş Eğitim Merkezi (HEM) ismi ile kurulan Türkiye’ de ilk özel Tehlikeli Maddeler Kuralları (DGR) Kurslarını veren kurumumuz 2009 yılında isim değişikliğine giderek Havacılık Eğitim Merkezi olarak Türk Sivil Havacılık eğitim sektörünün lokomotifleri arasında iftiharla günümüze kadar sürdürmüştür.

   HEM bünyesinde halen 24 Temel 21 Yenileme/Tazeleme toplam 45 adet Temel ve Yenileme eğitimleri gerek sınıf ortamı gerekse uzaktan eğitim ile destekli Türk Sivil havacılık sektörünün ihtiyacını karşılamaya yönelik hizmet verme azmi ile çalışmaktayız. 

   2004 yılından itibaren IATA Uluslararası akredite olan okulumuz Ulusal olarak da (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı ile (SHGM) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ ne tabii olarak bünyemizde, Uçuş Harekat Uzmanlığı, Tehlikeli Maddeler Kuralları Kat.(1-2-3-6)-Kat.(9-10-11-12), Kargo Acenta Satış, Gözetim Yönetim, Temsil, Güvenlik Eğitimleri Kurs-(1)-(2)-(3)-(7)-(8)-(10)-(11)-(12)-(15)-(17), Uçuş İzin İşlemleri, Bilgi Yönetim Sistemi, Havacılık Sigortası, Eğiticinin Eğitimini SHGM ve IATA onaylı olarak talepler doğrultusunda açmaktayız. 

   Son iki yılımızı tüm dünya pandemi gölgesinde geçirirken, pandemi sürecini kurumumuz kursiyerlerin de sağlığını göz önünde tutarak Uzaktan/Sanal eğitimlere yönelmiş durumdadır. Bu süreci başarıyla yönetmiş ve hiçbir kursiyerimiz bu amansız hastalığa yakalanmamıştır.
 
   2021 yılını Corona Pandemisi (Covid 19) gölgesinde geçirmiş olmamıza rağmen Türk Sivil Havacılığımızın göstermiş olduğu dinamik hareketlilik sayesinde 4646 kursiyerimiz kurumumuz bünyesinde başarı ile eğitimlerini tamamlayarak sertifika sahibi yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Eğitimlerimiz tüm hızıyla devam ederken Uçuş Harekat Uzmanı (Dispeçer) eğitimlerimizde sektörün deneyimli hocaları ile çalışarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ müzün (SHGM) açmış olduğu sınavlarda %100 başarı sağladığımızın haklı gururunu belirtmeden de geçemeyeceğiz. 

   HEM kurulduğundan itibaren yurt dışı eğitimlerimizle de adından söz ettirmektedir. KKTC, Kosova, Kuzey Makedonya, Tacikistan ve Kırgızistan’ da ihtiyaç duyulan sivil havacılık eğitimlerine cevap vermiştir.

   Bu zor durumlar ve koşullar altında tüm anlaşmalı olduğumuz kurumlar ve paydaşlarımız ile kursiyerlerimizle beraber başarımızın bizi daha çok yücelterek bölgemizde eğitim kurumu olarak bir marka olma yolundaki çabalarımıza katkılarından dolayı minnettarlığımızı iletmek isteriz. 

Burtay ÖLEK 
HEM Havacılık Eğitim Merkezi
Genel Md.